Pití šampaňského prospívá zdraví

Reading - Tým vědců z britské univerzity v Readingu zjistil, že dvě sklenky šampaňského denně prospívají lidskému srdci. Šumivé víno zvyšuje prokrvenost organismu, snižuje krevní tlak a pravděpodobnost vytvoření krevních sraženin, informuje ve středu deník The Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Náš výzkum ukázal, že pití okolo dvou sklenic šampaňského má blahodárné účinky na fungování krevních cév, a to podobným způsobem, jako má červené víno," řekl doktor Jeremy Spencer z oddělení potravinových a nutričních věd Readingské univerzity.

Zjištění, že šampaňské pomáhá ke snížení rizika onemocnění kardiovaskulárními nemocemi, je dobrá zpráva pro ty, kdo alkoholu holdují v rozumné míře. Podle vědců je ale vždy důležitý odpovědný přístup k alkoholu a jeho konzumaci.

Pravé šampaňské – víno s označením Champagne – se může vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne na severovýchodě země. Při jeho výrobě se v láhvi vína vyvolá sekundární kvašení. Tím vzniká oxid uhličitý.

Témata: zdraví | Alkohol
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co dělat, když je partner workoholik? Pracovní přetížení ohrožuje vztahy i…

21.10.2017 10:26 Paříž - Pokud jeden z partnerů věnuje práci příliš mnoho času, může být rovnováha v manželství…

Nejkratší IQ test na světě má jen tři otázky. Jak zabodujete vy?

18.10.2017 16:42 Aktualizováno Baseballová pálka a míček stojí dohromady 1,1 dolaru. Samotná pálka je o 1 dolar dražší než míček.…

Jak nás mozek klame: Proč si lidé pletou napravo a nalevo?

18.10.2017 08:21 Některých lidí je lepší se neptat na cesty. Ať se snaží sebevíc, nedokážou pořádně rozeznat levou…

Americký, německý, britský... Cestovní pas jiného státu pořídíte všude na…

17.10.2017 21:47 Aktualizováno Peníze vám nepořídí jen luxusní plážovou vilu v Karibiku nebo rozlehlý apartmán v Quebecu, pokud se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama