Potřebujete po zimě načerpat energii? Víme jak na to!

Praha - Podle posledních dnů a nejbližší předpovědi to vypadá, že jaro konečně po nekonečné zimě přichází. No řekněte, nebylo už na čase? Zima je krásná, ale slunce a první doteky tepla jsou k nezaplacení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Potřebujete po zimě načerpat energii? Víme jak na to! - anotační foto

Pokud bojujete s pozimní únavou, nejste sami. Zima nám nedopřála sluneční energii. Všude bylo jen šedo a monotónně. Během zimy musel organismus pracovat na maximum, aby naše tělo ochránil před nebezpečím ve formě slabosti, virů, bakterií apod. Ale jak tělo opětovně nastartovat a dodat mu tolik potřebný elán?

Voda jako nejlepší přítel

Voda tvoří kolem 60% našeho těla. Samozřejmě záleží, zda jste žena či muž, jelikož odlišné pohlaví má rozdílné množství této tekutiny v těle. U žen se hovoří zhruba o 50%, u mužů něco málo přes 60%.

Nicméně voda je nejspíš nejdůležitější nutriční složkou ze všech. Zatímco bez jídla jsme schopni vydržet týdny, bez vody jen několik dnů. Nesprávný pitný režim má tak logicky řadu negativních důsledků. Od bolesti hlavy až po obezitu a únavu. A proto pijte, pijte, pijte! I při mírné dehydrataci se zpomaluje metabolismus a přichází nával únavy, někdy i migrény. Naopak dostatek vody v průběhu celého dne napomáhá tomu, abyste se cítili svěží a fit.

Jak již bylo řečeno, v zimě dostává naše imunita tak zvaně na frak. Aby toho nebylo málo, i na lymfatický systém a energetické zásoby, jejichž vyšší spotřeba spočívá v ochraně těla před chladem, pracují naplno. Větší zátěž pociťují také orgány jako žaludek, játra nebo žlučník. 

Ale naštěstí přichází jaro. Čas znovuzrození a nových začátků.Pozitivní období plné tepla a energie. Je to možná paradox, ale zmocní se nás únava, protože tělo po dlouhém vypětí konečně dostalo signál, že může polevit. Ale nic není ztraceno, boj s únavu se dá naprosto jasně vyhrát.

Zívejte

Někomu to může přijít jako projev nudy a nicnedělání, ale tento malý detail může být jedním z dobrých nástrojů, jak únavu během dne minimalizovat. Jedná se o zcela přirozený způsob, kterým se samo tělo snaží rozproudit a vnést opětovně krev do žil.

Při zívání dostáváte do těla velký přísun kyslíku, který stimuluje mozek a dodává mu energii. 

Před spánkem vyvětrejte

Prostředí ve kterém spíte, je naprosto zásadní. Vyvětrejte v ložnici, aby se vám dobře usínalo, a nezatahujte závěsy nebo žaluzie. Sluneční paprsky zvlášť teď v předjaří vám pomohou vstát a dodají vám nášup energie.

Vyběhněte do přírody

A nebo na tramvaj. Je to vlastně jedno. Nejdůležitější je tělo rozproudit a vnuknout mu informaci, že je načase vylézt z brlohu.

Nezapomínejte na vlákninu

Vláknina funguje jako jakýsi čistič střev. Je tedy důležité ji do těla pravidelně vpravovat. Většina buněk imunitního systému sídlí právě ve střevech, proto je tato její funkce pro vaše zdraví zcela zásadní.

Jógujte

Jóga je kolébka Indie a v dnešní době i Evropy. Cvičení jógy zrychlí krevní oběh, rozproudí tok lymfy a napomůže tak vylučování toxinů z těla. Navíc si během lekce správným způsobem protáhnete a trochu i namůžete svaly. Navíc zregenerujete mysl, což je příznivé v každém období v roce.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Potřebujete po zimě načerpat energii? Víme jak na to!

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

10 tipů na bleskový (ale pořádný) jarní úklid - anotační foto

10 tipů na bleskový (ale pořádný) jarní úklid

29.03.2017 17:12 Praha - Dobrá hospodyně (i hospodář!) ví, že základem pro pohodový úklid je mít pořádný systém.…

Proč lidský pot zapáchá tak silně, když jde o přirozenou reakci těla - anotační foto

Proč lidský pot zapáchá tak silně, když jde o přirozenou reakci těla

28.03.2017 21:49 Aktualizováno MAGAZÍN – Nemusíte být právě špindírové, kteří se myjí jednou týdně, a přesto vás může trápit…

Největší problém! Jak při hubnutí přijít o tuk a neztratit svaly? - anotační foto

Největší problém! Jak při hubnutí přijít o tuk a neztratit svaly?

28.03.2017 19:45 Praha - Téma hubnutí nikdy nevyjde z módy a vždy se najde někdo, kdo potřebuje nějaké to kilo…

Máte zarostlé nehty? Existují nehtová rovnátka - anotační foto

Máte zarostlé nehty? Existují nehtová rovnátka

28.03.2017 11:31 Praha, Brno - Problém se zarůstajícími nehty trápí značné procento lidí v Česku. Někteří se snaží…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější pro Ženy

reklama
reklama