Chcete zhubnout? Jde to i bez diety

Praha - Zima pomalu ale jistě ustupuje, začíná jaro. Doba chundelatých svetrů, které zakryjí i nějaké to kilo navíc se blíží ke konci. Léto je tu co by kamenem dohodil. Jste připravené na sezónu plavek? Zapomeňte na diety!

Přidejte svůj názor

hubnutí

Snad nebude troufalé tvrdit, že každá z nás alespoň jednou v životě vyzkoušela nějakou dietu. Zda byla nebo nebyla úspěšná, můžete zhodnotit samy. Při redukci váhy je důležitá jedna věc. Nebrat dietu jako dočasný stav, ale změnit svůj životní styl.

Myslete na to, že nesprávná dieta nese ruku v ruce zdravotní komplikace. Naděláte více škody, než užitku. Drastická či neodborně stanovená dieta společně s náhlou a radikální změnou vašeho jídelníčku vede jednoznačně k problémům s trávením a zažíváním. Zmíníme například zácpu, nebo naopak průjmy, kolísání tlaku, bolesti břicha apod.

Pokud myslíte hubnoucí záměr opravdu vážně, musíte se rozhodnout. A pokud už se jednou rozhodnete, zapojte silnou vůli a nekolísejte pokaždé, když to situace dovolí. Je potřeba důsledně dbát na vyváženou stravu, která bude obsahovat správný podíl jednotlivých složek potravy, které pokryjí denní energetickou potřebu. 

Psali jsme:  

Samozřejmě v žádném případě netvrdíme, že již nikdy v životě nesmíte ochutnat chipsy, čokoládu, nebo zmrzlinu. A o tom to všechno je. Všeho s mírou. To je velký rozdíl od drastických diet. Pokud ze dne na den najedete na dietní režim, tělo bude v šoku a nastanou chvíle, kdy pocítíte návaly vlčího hladu. Tomu se vyvarujte. Dopřávejte si vše, ale v rozumném množství. A tuto informaci si zakódujte i do hlavy, protože ta je hlavním nepřítelem v boji proti nadbytečným kilům.

Dále mějte na paměti, že je vhodné rozplánovat dávky jídel do co možná nejmenších porcí během celého dne. Nezapomeňte na pravidelnost. Jezte každé 2 - 3 hodiny. Mezi jídly nic nekonzumujte, jen pijte čirou vodu, čaje či domácí freshe. 

Obecně platí, že je vhodné se vyvarovat kořeněných jídel, přepálených tuků a spíše se zaměřit na lehčí a nenadýmavou stravu. To je logické nejen z hlediska redukce váhy, ale i z pohledu zdravého životního stylu.

Existují osvědčené tipy, díky kterým bude vaše tělo lépe trávit a podpoříte funkci metabolismu. Takovým skvělým tipem, který podpoří váš trávicí trakt, je skořice. Nejen že je lahodná, ale bez nadsázky zázračná. Toto aromatické koření má řadu schopností a některé z nich přispívají k lepšímu hubnutí a spalování, jelikož čistí střeva od parazitů a nežádoucích mikroorganizmů. Dochází tak k lepšímu vstřebávání živin, dokonalejšímu trávení jídla a zbavování škodlivých látek.

Psali jsme:  

A nejen koření, ale hlavně pohyb má nemalý vliv na dobré trávení. Musíte vhodně zvolit fyzickou aktivitu, aby vyhovovala právě vám. Protože s pohybem je to jako s oblečením. Co sluší jednomu, nemusí sednout druhému a naopak. Zkuste vsadit například na pověstnou jógu, kde se naučíte nejen správně dýchat, ale také neustálé napínání svalů vede k uvolnění a zrychlení střevní peristaltiky. Zapracujete jak na fyzické stránce, tak na psychice.

Pohyb můžete do svého života zařadit velmi nenásilně. Chůze je nejpřirozenější pohyb, které tělo již staletí důvěrně zná. Nemusíte hned zchvátit tělo během či v posilovně. "Zapomeňte"  občas klíče od auta a jděte navštívit kamarádku pěšky. Zkuste si vsugerovat, že výtah nefunguje a vyjděte schody po svých. Zpočátku budete více udýchaní, ale změnu zpozorujete již za pár dní. A možná přirozenému pohybu přijdete na chuť!

A jako poslední věc, je tu vláknina. Bez té to nepůjde. Je důležitá pro zlepšení zažívání, pomáhá při hubnutí, a dokonce i při snižování hladiny cholesterolu.Zvyšuje objem stravy v žaludku a vyvolává pocit nasycení. Dostatečný příjem vlákniny navíc podporuje peristaltiku střev a má pozitivní vliv na trávení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Weinstein měl v Moskvě dostat zvláštní cenu. Šéf festivalu dostal strach z…

19.04.2018 17:06 Moskva - Skandální americký filmový producent Harvey Weinstein měl na letošním moskevském filmovém…

"Rudému baronovi" se staly osudnými jeho zranění a touha vítězit

19.04.2018 09:06 Berlín - Nejslavnějším pilotem první světové války byl Manfred von Richthofen, protivníky zvaný …

Host byl náramně spokojený. Zanechal dýško, které všem vyrazilo dech

19.04.2018 07:25 Chicago - Zákazník jedné restaurace v Chicagu byl s večeří nejspíše více než spokojen, když na…

Britská královna je zdrcena. Uhynul jeden z jejích milovaných psů

18.04.2018 12:13 Londýn - Britskou královnu Alžbětu II. hluboce zasáhla smrt posledního z jejích milovaných psů,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama