VÍME PRVNÍ: Vila po Jiráskové je na prodej, tedy jen její část. Kdo se jí zbavuje?

Praha - Čtyři roky po smrti jedné z nejznámějších českých hereček Jiřiny Jiráskové je na prodej místo, které tolik milovala. Respektive jeho část. V jedné z realitních kanceláři se totiž objevil “prodej vily v Malenicích na Strakonicku”. Právě do té na chalupu jezdila herečka, kdysi i se svým partnerem, režisérem Zdeňkem Podskalským.

Přidejte svůj názor

Jirásková, Jiřina

Kdo ale čte dál, dozví se, že vila není na prodej celá! Ale jen její “ideální polovina”! Co je to ale ideální polovina, když jde o jednu bytovou jednotku? Kdo a proč vilu vlastně prodává? Původně ji postavili rodiče Zdeňka Podskalského. Ten pak dal Jiráskové dům k doživotnímu užívání. Ona mu naopak měla slíbit, že až jednou zemře, připadne celý dům Podskalského synovi, Zdeňkovi ml. To se ale nestalo!

Jirásková se se synem svého partnera neměli zrovna v lásce. Vyhýbali se sami sobě. „Všimla jsem si, že ta vola po Jiřině Jiráskové je na prodej. Proboha, proč to ten mladý Zdeněk prodává, vždyť to tu miloval,” podivila se pro EuroZprávy.cz jedna z obyvatelek Malenic, která na prodej nemovitosti upozornila.

Jenomže všechno je jinak! Za 2,3 milionu korun není totiž na prodej vila, ale jen její polovina. A to je rozdíl. A pak Podskalský mladší v prodeji prsty nemá. „Nechci se k tomu nijak vyjadřovat. Já ale rozhodně nic neprodávám!,” řekl rázně syn slavného režiséra.

Do prodeje polovinu vily dala dědička části pozůstalosti po Jiráskové Jana Svítivá. „Tady je vidět, jak je férová. Místo, aby to za symbolickou cenu tomu Zdeňkovi nabídla, protože to je vlastně jeho dům, chce na tom vytřískat peníze? Ale to nikdo nekoupí! Co by kdo dělal s půlkou baráku? A k tomu v Malenicích,” divá se soused, který si dobře pamatuje i slavnou herečku.

„Jiřinu Jiráskovou tu lidi zas tak rádi neměli. Byla zvláštní. Hodně odměřená. Vždyť to taky bylo na jejím pohřbu. Z asi 150 lidí jich většina byla mimo malenických. Hodně lidí jí nezapomnělo některé věci, i to, jak odtud vlastně syna svého partnera vyštvala,” dodal muž z obce na Strakonicku.

Jana Svítivá zřejmě chce na polovině domu vydělat. Předkupní právo by mě přitom právě Zdeněk Podskalský ml, jakožto druhý majitel. Jenže se zdá, se že dědičkou po herečce žádná domluva není. Dům je sice v původním stavu a s vybavením, ale nutně potřebuje investice. Po ničivých povodních v roce 2002, kdy byl částečně vytopen, protože je kousek od říčky Volyňky, byl zrekonstruován, ale teď by potřeboval zásadní finanční injekci.

„Není to pro nikoho žádná výhra. Měl by to dostat ten mladej Zdeněk a ne někdo cizí. Největší svinstvo je to, že si vlastně bude muset on koupit majetek, který patřil jeho rodině. To se mu ta Jiřina pomstila, než umřela. Ale ona taková byla. Rozhodně nebyla žádný lidumil, jak si lidi pořád představují. Od osmnácti let komunistka, pak prý nesměla točit, ale oficiální zákaz neměla Po revoluci byla zase obrovská demokratka. No a než aby poctivě dala dům, který ji nikdy vlastně nepatřil nevlastnímu synovi, dala polovinu raději pečovatelce,” dodala žena také z Malenic.

Zdeněk Podskalský mladší věří, že se žádný kupec neobjeví a on si tak bude moct polovinu domu, který stavěli jeho prarodiče, a kde trávil dětství, odkoupit a bude mít s rodinou kam jezdit. Jeho otec i nevlastní matka jsou pohřbeni na místním hřbitově. Podobně, jako Jiráskové předchozí partner Jiří Pleskot.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak odolat luxování ledničky? Tyto dietní nešvary jsou častější, než si…

23.11.2017 09:34 Řím - Když se snažíme držet dietu, není vždy snadné odolávat kručení v břiše. Podle expertů je však…

Třetí pohlaví? Pitomost a upadlá politická korektnost, dopálil se sexuolog…

22.11.2017 12:50 ROZHOVOR – V poslední době se na veřejnost dostává stále více kauz sexuálního obtěžování. Zároveň s…

Pojmenovat dítě jako pivo? Návrh rodičů ve Švédsku úřady ostře zamítly

21.11.2017 20:05 Aktualizováno Stockholm - Švédské úřady se často setkávají s nápady bláznivých rodičů na jména svých potomků,…

Porucha ADHD se netýká pouze dětí. Tyto příznaky by měly dospělé varovat

21.11.2017 14:35 Praha - Poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) může trpět dvě až pět procent dospělých.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama